OK
صنعت و شیمی | Sanat va Shimi

NP-901

معرفی محصول: رزین NP-901 یک نوع رزین فنولیک ( نوولاک) اصلاح شده و به صورت خالص است که در آن گروه های آلکیل بر روی حلقه بنزنی قرار دارد، این امر باعث سازگاری و امتزاج پذیری این محصول با حلال ها و ترکیبات غیر قطبی میگردد.

این محصول بصورت گرانول ارائه میشود که باعث کاهش آلودگی و گرد و غبار هنگام استفاده، و همچنین توزیع یکنواخت تر در عملیات آمیزه سازی لاستیک می گردد.

کاربرد

رزین NP-901 به دلیل محلول بودن در حلال های غیر قطبی قابلیت امتزاج با انواع لاستیک های طبیعی و مصنوعی را دارد همچنین در فرمولاسیون انواع چسب های حلالی ( تولوئن، زایلن، هیدروکربنهای خطی و غیره ) به عنوان چسب مایه قابل مصرف است.

رزین NP-901به علت دارا بودن گروههای هیدروکسیل در ساختمان مولکولی در مقایسه با رزین های هیدروکربنی از خواص چسبندگی بهتری برخوردار است ( تقریبا سه برابر) و به همین دلیل در فرمولاسیون لاستیک ها مقدار کمتری از آن مورد نیاز خواهد بود. همچنین این رزین از نظر حفظ خواص چسبندگی نیز از عمر طولانی تری نسبت به رزین های هیدروکربنی برخوردار است.

این رزین خواص قابل قبولی در تولید چسب های فشاری مانند چسب کفاشی دارد.

مشخصات فیزیکی و شیمیایی

شرایط نگهداری

رزین NP-901 باید در جای خنک و دور از رطوبت و تابش مستقیم نور خورشید نگهداری شود.

در شرایط مذکور این رزین تا مدت یک سال خواص خود را بخوبی حفظ مینماید و پس از آن نیز با خواص ضعیف تر قابلیت مصرف دارد.

بسته بندی

رزین NP-901 در کیسه های دولایه به وزن خالص 25 کیلوگرم بسته بندی میشود و قابلیت ارائه در جامبوبگ های 500 و 1000 کیلوگرمی را دارد.

مراقبت و احتیاط های لازم در هنگام استفاده

هنگام حمل و نقل و استفاده از رزین NP-901 موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

  • 1- از عینک و دستکش مناسب استفاده کنید
  • 2- با استفاده از ماسک از تنفس غبار آن خودداری کنید
  • 3- در صورت تماس با پوست، با آب و صابون بخوبی شسته شود.
  • 4- محل کار از تهویه مناسب برخوردار باشد.